« Svibanj 2024 »

Dan obitelji
Autor: Tamara Leško, 24. 5. 2011.

Četvrtak, 19. svibanj, za učenike razredne nastave naše škole kao i područnih odjela bio je drugačiji od svih ostalih radnih dana. Prigodnim su programom zajedno sa svojim učiteljicama i roditeljima obilježili Dan obitelji i Majčin dan.

U galeriji škole učenici su roditeljima i ostalim gostima predstavili prigodan program. Led su recitacijama i pjesmom uspješno probili najmlađi – 1. razred, a u istom su tonu nastavili 2. i 3. razred. Program su završili najstariji – 4. razred. Nizali su se razni načini prezentacije: recitacije, kratki igrokazi, video-rad, no svima je zajednička bila tema: obitelj, a na poseban način majka. Učenici su pokazali i glazbeni talent: pjevale su se pjesme majci, a nisu zaboravljene ni kajkavske pjesme. Na zavičaj i rodni kraj podsjetila je i folklorna grupa, sastavljena od učenika iz svih razrednih odijeljenja, svojom izvedbom plesova.

Roditelji su svaki nastup popratili velikim pljeskom. Sasvim zasluženo, jer naši mališani su, uz nezaobilaznu pomoć i vodstvo vrijednih učiteljica, u pripremu programa uložili puno truda i vremena. Pokazali su što sve mogu i znaju, a ujedno su podsjetili na važnost obitelji.

Nakon učeničkog programa kratko su predavanje održale gošće iz Centra za socijalnu skrb Krapina i Policijske postaje Kapina. One su se u prvom redu obratile roditeljima, pri čemu su posebno naglasile ulogu obitelji u razvoju svakog djeteta i istaknule važnost međusobne komunikacije.

Loše vrijeme nije spriječilo završni dio programa – sportske susrete učenika i roditelja. Dvoranu škole ispunili su dječji glasovi, a na ovaj poseban dan pridružili su im se i roditelji. Ekipe pojedinih razreda nisu se naime sastojale samo od učenika, već su im se priključili i roditelji. Udružene snage različitih generacija odmjerile su snage u nekoliko disciplina poput rušenja čunjeva, utrke u vrećama, potezanje užeta i sl. Natjecateljski je duh bio na visokoj razini – navijalo se glasno i žestoko, no ovo je jedna od onih prilika kad zaista možemo reći da nije bilo važno pobijediti, nego sudjelovati. Pobjednici su svi (što se dokazalo i podjelom priznanja svim sudionicima), i to u prvom redu zbog zajedničkog druženja, koje se nastavilo i nakon sportskih natjecanja.

Dan obitelji i Majčin dan obilježen je na najbolji način: okupljanjem roditelja i djece. Nakon dječjeg programa, stručnog izlaganja i sportskih susreta nameće se jedan zaključak: sjetimo se  važnosti obitelji i ostalih dana u godini!

PO Jazvine

Dana 19. 05. 2011. godine  održana je svečanost   u povodu obilježavanja Dana obitelji i Majčinog dana. Kroz zanimljiv i bogat program vodili su nas učenici Adriana Hlebec i Dominik Puljko. Učenici od prvog do četvrtog razreda  pokazali su maštovitost, radost i veliki talent za glumu kroz cijeli program.Smijeh, sreća i veselje na licima prisutnih bili su znak da se veliki trud   djece i učiteljica isplatio.Kao i svaki puta  roditelji su zadovoljno otišli kući, noseći velik dio radosti u  naše obitelji .Zadovoljni  smo zbog toga, što smo i mi iako mali dali putem  ove svečanosti  dio  te sreće..

Adriana Hlebec, IV.b Jazvine

Fotogalerija!