« Svibanj 2024 »

SIDA NAS SPAJA
Autor: Ivanka Švaljek, 8. 4. 2022.

U cilju promicanja života i djela Side Košutić, rada Kulturno obrazovnog društva Side Košutić te obilježavanja Međunarodnog dana dječje knjige, 7. travnja održan je virtualni susret dopredsjednice KOD-a, knjižničarke Jasenke Marmilić s učenicima 4. razreda OŠ Josipa Broza Kumrovec.

Susret je inicirala knjižničarka Jasenka u dogovoru s kolegicom Maricom Lojen, stručnom suradnicom knjižničarkom u OŠ Josipa Broza Kumrovec. Ideja je nastala na tragu želje da se učenike iz drugih sredina kroz čitanje, druženje i razgovor, upozna sa našom Sidom. Nakon što su se učenici iz Kumrovca predstavili i istaknuli svoje hvalevrijedne uspjehe, knjižničarka Jasenka upoznala ih je sa važnim činjenicama iz života Side Košutić te načinom rada Kulturno obrazovnog društva. Bila je to prilika i da učenici čuju izvedbu Sidine Pjesme koju je uglazbila profesorica Dubravka Habjanec, a otpjevao zbor Vrijeskice na jednom od naših recitala. Kako su na susretu sudjelovali četvrtaši koji bi možda teže razumjeli Sidine refleksivne pjesme, poslušali su Sidinu priču Moje pile koju im je pročitala knjižničarka Jasenka. Zatim su razgovarali o porukama ove tužne, ali simbolične priče i osvijestili kako imamo pravo biti tužni, ali unatoč tome moramo vjerovati u dobro. Slijedio je dio susreta u kojem su učenici rješavajući Kahoot kviz pokazali jesu li pažljivo slušali i zapamtili nešto o Sidi i njenoj priči. Pobjedu je odnijela Dora, koja će zasigurno od svoje učiteljice dobiti peticu. Pred kraj druženja učenici su u Mentimetru napravili svoj oblak riječi ispisujući dojmove sa susreta. Dojmovi su pozitivni i pokazuju da je Sida opet uspjela proširiti svoju riječ i dotaknuti dječja srca.

Zahvaljujem knjižničarki Marici što je prihvatila poziv za suradnjom kao i učiteljici Martini na ustupljenom satu i pripremanju učenika.

Poveznica za filmić:

Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka