« Svibanj 2024 »

MEĐUNARODNI DAN OBITELJI OBILJEŽEN U RADOBOJSKOJ ŠKOLI
Autor: Ivanka Švaljek, 17. 5. 2019.

Međunarodni dan obitelji još davne, 1989. godine, proglasili su Ujedinjeni narodi, s ciljem osvješćivanja značaja obitelji kao temelja društva.

Tema toga dana su srdačni odnosi roditelja i djece, koje valja živjeti svakodnevno, no 15. svibnja podsjeća nas kako pozitivna čuvstva u obitelji valja i pokazati.Dugogodišnja tradicija OŠ Side Košutić Radoboj je prigodno obilježavanje Međunarodnog dana obitelji, a koje nas podsjeća da će obitelji i toplo obiteljsko okružje iznjedriti ljude sa pozitivnim stavovima, vjerovanjem i karakterom, kojima će graditi neki budući svijet. U današnje vrijeme kroničnog nedostatka vremena učenici radobojske škole uspjeli su prisutnim brojnim članovima  obitelji, svojim programom, poručiti koliko su nam važni roditelji, braća, sestre, djedovi, bake…svi koji na neki način sudjeluju i koji su od neprocjenjive važnosti u razvoju osobnosti svakog pojedinca.

Učenici nižih razreda i polaznici predškole  pokazali su  pjesmom, plesom, krasnoslovom te likovnom izložbom svojih radova  da umiju i mogu puno, no da je podrška i pohvala obitelji kako poticaj,   tako i cilj.

Zajedničke radionice djece, učitelja i roditelja, a koje su uslijedile nakon svečanog dijela programa, otvorile su mnoga pitanja iz svakodnevnog života, ali dale i odgovor – ipak se zna tko je dijete, a tko odrasla osoba.

Učiteljice nižih razreda OŠ Side Košutić Radoboj i voditeljica predškole, Dragica, Ivanka, Suzana, Laura i Sabina,  srdačno i iskreno zahvaljuju  obiteljima svojih učenika i polaznika na dolasku i suradnji.

Fotogalerija: MEĐUNARODNI DAN OBITELJI OBILJEŽEN U RADOBOJSKOJ ŠKOLI

Laura Kukovačec, dipl. učit.