« Svibanj 2024 »

Fašnik u Radoboju 2019.
Autor: Ivanka Švaljek, 5. 3. 2019.

3. ožujka u centru  Radoboja održala se fašnička povorka u kojoj su sudjelovali učenici Osnovne škole Side Košutić Radoboj i djeca iz dječjeg vrtića Škrinjica.

U 14 sati uz zvukove limene glazbe Mirna i ples naših mažoretkinja započela je ovogodišnja fašnička povorka. Nakon nekoliko koreografija Radobojskih mažoretkinja na red je došlo predstavljanje dječjih grupnih maski. Prvo su nam se predstavila djeca iz dječjeg vrtića Škrinjica, i to  kao strašni gusari. Učenici predškolskog uzrasta naše škole bili su ježići. Područna škola Jazvine predstavila se kao muduze, a PŠ Šemnica kao školarci. Iz mstične škole 1. a razred bili su šareni i razigrani klaunovi, učenici 2. a otrovne crvene muhare s bijelim točkicama, a učenici 3. a predstavili su nam se kao Zdravoljupci. Ovogodišnjoj fašničkoj povorci pridružili su se i učenici višeih razreda: 5. a kao dalmatineri, 5. b kao Meksikanci, 6. a kao bauštelci, 6. b kao pingvini te 8. b kao sobarice.

Kada smo pogledali sve grupne maske, osudili smo Fašnika zbog svih zala koje je napravio u protekloj godini i zapalili smo ga. Bilo je puno lijepih maski, ali je stručni sud ipak trebao odlučiti koje će maske pobijediti i osvojiti nagrade. Nagradu za najbolju dječju masku dobila je jedna mala vještica. Nagradu za najbolju odraslu masku dobio je tužni klaun. Treće mjesto za grupnu dječju masku pripalo je gusarima iz dječjeg vrtića Škrinjica. Drugo mjesto osvojile su meduze iz Područne škole Jazvine. Ove godine prvo mjesto su zaslužili Meksikanci, tj. 5. b razred.

Zahvaljujemo svima što su ove godine sudjelovali u fašničkoj povorci i što su se maskirali, a naravno i dobro zabavili. Nadamo se da su vam maske bile lijepe i zanimljive te da ćete nam doći i sljedeće godine.

Fotogalerija: Fašnik u Radoboju 2019.

Anamarija Draganić, 6. b