« Svibanj 2024 »

Dan ružičastih majica 2019.
Autor: Ivanka Švaljek, 4. 3. 2019.

Dan ružičastih majica- Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja , dio je našeg školskog preventivnog programa, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Tako smo i ove godine obilježili isti, na vrlo kreativan način.

U PO Jazvine učenici i učiteljice obilježili su kroz zajedničku radionicu, koja je započela pričom o ružnom pačetu te su o ruganju kako najčešćem obliku među djecom, učenici sami iznosili svoja iskustava o vršnjačkom zlostavljanju, a sve svoje dobre savjete podijelili su sa Rozom koja je bila u sredini kruga, koja je slušala i na svoju majicu "navukla" samo dobre savjete i poruke koje su taj dan izrekli. Na kraju ih je Roza pozvala na zajedničku igru. (Fotografije su u prilogu)

U PO Gornja Šemnica učenici su zajedno s učiteljicama imali radionicu u kojoj su kroz likovno stvaralaštvo jačali samopouzdanje, prijateljske veze i međusobnu nultu toleranciju na vršnjačko nasilje. (Fotografije su u prilogu)

Učenici matične škole u borbu protiv vršnjačkog nasilja, ove su godine krenuli s puno pozitive i entuzijazma ružičastima balonima, na koje su napisali poruke kojima se želi potaknuti na međusobno  uvažavanje i poštivanje. Iste smo oblikovali u veliku ružičastu majicu, napravljenu od žice.                    Za vrijeme velikog odmora učenici dramske skupine odigrali su kratak skeč “Nova učenica“ na temu vršnjačkog nasilja na internetu.

Dan smo završili zajedničkom fotografijom učenika, učitelja i tehničkog osoblja pod krilaticom: „NASILJE PRESTAJE OVDJE“.

(Fotografije su u fotogaleriji Dan ružičastih majica 2019.)

Djeca su naše blago, a ujedno i najvažniji dio društva, stoga ovim programom podižemo svijest o problemu vršnjačkog nasilja, velikom problemu među djecom i mladima, s mogućim teškim posljedicama u kratkoročnoj i dugoročnoj perspektivi razvoja djece.

Neka nam poruke koje krase naše balone, budu stalni podsjetnik da je naša škola mjesto nulte tolerancije na nasilje.

Dubravka Coha Seničić, prof. rehabilitator