PJESMA NA ŽALU RASPJEVANE ČEŽNJE

20. ožujka obilježili smo 116. obljetnicu rođenja Side Košutić – književnice čije riječi nas već petu godinu inspiriraju da njoj u čast pripremimo glazbeno-poetski recital. Ove smo godine recital nazvali ''Pjesma na žalu raspjevane čežnje'', citirajući stih iz Sidine pjesme ''Solvejg''.

Svjesni svoje obaveze da neprestano oživljavamo Sidine riječi, recitalom smo nastojali učenicima približiti Sidine poruke, ponekad nedokučive, ponekad skrivene, a ponekad tako jasne. Program smo satkali od tematskih blokova govorene i pjevane Sidine riječi. Ovogodišnje recitatorice bile su učiteljice Laura Kukovačec, Monika Lisak, Nikolina Cvrtila i Leonarda Vorih. Recitacije Sidinih pjesama posvećenih ljubavi, prirodi, zavičaju i duhovnosti ispreplitale su se sa Sidinim pjesmama koje je uglazbila profesorica Dubravka Habjanec, a izvodio dječji zbor Vrijeskice. Učenik Dominik Pažameta izveo je skladbu ''Ples vila'' Edvarda Griega. Kroz program koji je osmislila knjižničarka Jasenka Marmilić, vodila nas je stručna suradnica rehabilitatorica Dubravka Coha Seničić. I ovaj smo  put mogli čuti neke od najpoznatijih Sidinih pjesama, poput ''Proljeća'', ''Pjesme'', ''Suze'' i ''Osmijeha'', no također smo dali priliku i rjeđe interpretiranim pjesmama da nam prenesu svoje emocije.

Vjerujemo da smo Sidi za rođendan dali najljepši poklon, a ona nam se odužila tako što smo kroz njene pjesme uživali na valovima raspjevane čežnje i obavili naše duše slutnjom svečane tišine.

Fotogalerija: PJESMA NA ŽALU RASPJEVANE ČEŽNJE

Jasenka Marmilić

objavio: Ivanka Švaljek   datum: 21. 3. 2018.

« Rujan 2018 »