Učenici od 3. do 8. razreda obilježili Dan sigurnijeg interneta kroz interaktivne aktivnosti
Autor: Ivanka Švaljek, 6. 2. 2024.

U tjednu od 26. 1. do 6. 2. 2024. učenici od 3. do 8. razreda obilježili su Dan sigurnijeg interneta na svoj način.

Kroz niz edukativnih aktivnosti, učenici su naučili više o sigurnosti na internetu i važnosti zaštite svojih podataka.

Jedna od glavnih aktivnosti bila je rješavanje kvizova koji su osmišljeni kako bi testirali znanje učenika o online sigurnosti. Pitanja su obuhvatila različite aspekte sigurnosti na internetu, uključujući zaštitu osobnih podataka, sigurno ponašanje na društvenim mrežama i prepoznavanje internetskih prijevara. Učenici su pokazali veliko zanimanje za temu i aktivno sudjelovali u kvizovima, postavljajući pitanja i dijeleći svoja iskustva.

Jedna od najzanimljivijih aktivnosti bila je interakcija s Chat botom koji je bio pripremljen na satu robotike. Chat bot je bio programiran da odgovara na pitanja i pruži korisne informacije o online sigurnosti. Učenici su imali priliku postavljati razna pitanja o sigurnosti na internetu i dobili su personalizirane odgovore koji su im pomogli bolje razumjeti kako se zaštititi dok surfaju internetom.

Učenici su  također su rješavali zadatke Centra za sigurniju internet (CSI) kojem su poslali svoje odgovore i svi razredni odjeli dobili su Pohvalnice jer su poštivali pravila igre i zajedno osmišljavali savjete i prijedloge za ponašanje na internetu. Primjer najbolje izrečenog zadovoljstva ovakvim načinom rada jest rečenica učenice šestog razreda: "Učimo, surađujemo, igramo se, pomažemo jedni drugima i samim time osjećamo se sigurni na internetu."

Ova interaktivna obilježavanja Dana sigurnijeg interneta pružila su učenicima priliku da nauče važne vještine i koncepte vezane uz sigurnost na internetu na način koji je bio zabavan i angažirajući. Nadamo se da će ova iskustva potaknuti učenike da budu odgovorni korisnici interneta i da će ih potaknuti na daljnje istraživanje o online sigurnosti.
Aktivnosti s učenicima razredne nastave provela je učiteljica Marijana Martinez, a s učenicima predmetne nastave učiteljica Ivanka Švaljek.

Fotogalerija: Dan sigurnijeg interneta 2024.

Učiteljice informatike

DSI_24_Emil_Cigula.png (915.55 KB)