Naša škola sudjeluje kao partner Društvu za komunikacijsku i medijsku kulturu u provođenju projekta ”Obiteljski kompas za digitalno doba”. U sklopu projekta 24. ožujka 2026. provest će se 4 radionice za sve učenike od 5. – 8 razreda te predavanje za roditelje. Tijekom travnja ili svibnja bit će održana zajednička radionica za djecu i roditelje.

Inače, uz našu školu, projekt okuplja još četiri osnovne škole iz Splita, Vrbovskog, Pleternice i Zagreba. Cilj projekta je jačanje mentalnog zdravlja djece i roditelja, prevencija elektroničkog nasilja te razvoj sigurnijih i odgovornijih digitalnih navika. Kroz niz edukativnih aktivnosti projekt potiče otvorenu komunikaciju u obitelji, razvoj emocionalne otpornosti i bolje razumijevanje izazova digitalnog okruženja.

Sudjelovanje naše škole u projektu ostvareno je kroz suradnju školske knjižničarke s Društvom za komunikacijsku i medijsku kulturu. Više o samom projektu možete pročitati na poveznici: https://djecamedija.org/obiteljski-kompas-za-digitalno-doba-nova-podrska-roditeljima-i-djeci-u-digitalnom-okruzenju/

 

                                                                                Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka

Skip to content