« Ožujak 2024 »

Natjecanja 2014.
ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO 2014.
Autor: Ivanka Švaljek, 7. 2. 2014.

5. veljače 2014. u prostorijama Srednje škole Krapina održana je županijska smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva Lidrano 2014. Škola domaćin bila je OŠ „Ljudevit Gaj“ iz Krapine.

Na početku smotre uvodnim govorom pozdravili su nas ravnatelj OŠ „Ljudevit Gaj“ Ignac Pavić, dogradonačelnik grada Krapine Drago Kozina i zamjenica župana Jasna Petek.

U holu škole bili su izvješeni novinarski i literarni radovi, a na pozornici je izvedeno deset recitacija i monologa te osam dramsko – scenskih igara.

Učenici naše škole sudjelovali su literarnim radovima:

pjesmu Oluja napisala je Jelena Sajko - mentorica Ivana Frajzman;

prozni tekst Magarac i lisica -  Alen Šalković – mentorica Tamara Poljak i

prozni tekst Tajanstvena djevojčica -  Mia Koprolčec – mentorica Ivana Frajzman.

Led su probili recitatori sa svojim nastupima. U pojedinačnim scenskim nastupima ove se godine natjecalo osam osnovnih škola, a izvođača je bilo deset. Lorena Pažameta, učenica 6. b razreda, kazivala je pjesmu Kaj bu zutra – mentorica Ivana Frajzman. Bez imalo treme Lorena je hrabro i samouvjereno izašla na pozornicu i lijepo kazivala pjesmu. Nakon odslušanih nastupa učenika uslijedilo je kratko vijećanje članova žirija u čijem su sastavu bili Adam Končić (predsjednik), Anica Ladišić, Robert Bognar (predstavnik Agencije za odgoj i obrazovanje) te Hrvoje Kovačević (književnik). Vrativši se opet u dvoranu, Povjerenstvo je prokomentiralo nastup svakog učenika. Lorenu su obasuli prekrasnim pohvalama i željom da sljedeće godine nastupi s dužom pjesmom. No, najboljom se ipak pokazala učenica OŠ Oroslavje Maša Ciglenečki interpretirajući pjesmu Zemla spi.

Iako se nismo plasirali na državnu smotru, obogaćeni smo novim idejama i pohvalama koje smo dobili od stručnog žirija. Čestitamo svim učenicima koji su nas predstavljali i nadamo se da ih je ovaj susret motivirao da sudjeluju i dogodine. S radošću očekujemo novo druženje na Lidranu 2015.!

Ivana Frajzman