« Ožujak 2024 »

Obavijest roditeljima i učenicima pred početak nove školske godine
Autor: Dražen Gerić, 2. 9. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Pred nama je početak jedne od izazovnijih, pa čak i stresnijih školskih godina u posljednje vrijeme. Informacije koje dolaze sa svih strana izazivaju strah i nelagodu. Međutim, na svima nama je da vjerujemo stručnjacima i pridržavamo se svih uputa i preporuka. Samo tako možemo nadvladati prepreke koje nam nadolazeća jesen predstavlja.

Odmah vas na početku molim za ozbiljnu suradnju na području organizacije. Iznimno je važno, bez iznimke se pridržavati svih uputa koje kao škola dobivamo od nadležnog ministarstva i od strane osnivača, a to je Krapinsko-zagorska županija.

Prva i najvažnija uputa je da se učenici iz različitih razreda nikako ne smiju naći na istome mjestu u isto vrijeme bez maske. Zbog toga smo izradili protokol na temelju kojeg će se odvijati rad škole.

1. Dolazak do škole – nema miješanja ni grupiranja, potrebno je držati propisani razmak. Učenici u javnom prijevozu nose maske. Učenici razredne nastave u matičnu školu ulaze na pomoćni ulaz (kraj kotlovnice), a učenici predmetne nastave i područnih škola na glavni ulaz uz držanje propisanog razmaka.
  2. Ulazak u školu – odmah po ulasku u školu izvršiti dezinfekciju ruku, uputiti se pred svoju učionicu, izuti cipele, staviti papuče i ući u učionicu. Garderobni ormarići u matičnoj školi se ne koriste zbog možebitnog grupiranja učenika. Učenici ne izlaze iz učionice bez potrebe ili dozvole učitelja. Jedan učitelj uvijek mora biti s učenicima u učionici, dok ostali dežuraju po hodnicima.
  3. Održavanje nastave – nastava se održava u učionicama po sljedećem rasporedu:

1./4.a – stara informatička

2./3.a – D4

5.a – G3

5.b – D3

6.a – KBF

6.b – mala dvorana

7.a – G2

7.b – D2

8.a – G4

8.b – D1

U učionicama je napravljen socijalni razmak te učenici ne trebaju nositi maske. Učitelji predmetne nastave nose maske kad se približavaju učenicima ili u kontaktu s drugim osobama. Učiteljice razredne nastave ne nose masku u razredu, ali ju nose ostali učitelji i stručni suradnici koji ulaze u razred. Nastava informatike i TZK održava se u dvorani, odnosno učionici informatike. Prostor se mora konstantno provjetravati otvaranjem prozora. U svakoj učionici nalazi se dezinfekcijsko sredstvo za ruke.

1. Korištenje toaletnih prostorija – koristiti ih u što manjoj mjeri i to na način da se koriste isključivo toaletne prostorije na katu na kojem se razred nalazi.
  2. Korištenje kuhinje i blagovaonice – u matičnoj školi koriste se dvije blagovaonice (unutarnja i vanjska) po sljedećem rasporedu.

Unutarnja blagovaonica: 1./4.a – 9,00h, 5.a – 9,30h, 6.a – 10,00h, 7.a – 10,30h, 8.a – 11,00h

Vanjska blagovaonica: 2./3.a – 9,00h, 5.b – 9,30h, 6.b – 10,00h, 7.b – 10,30h, 8.b – 11,00h

Šemnica Gornja: 1./2.c – 9,15h, 3./4.c – 9,45h

Jazvine: 1.b – 9,00h, 2./3.b – 9,30h, 4.b – 10,00h

Na jelo se odlazi u točno propisano vrijeme u pratnji učitelja te se na jelu ne zadržava više nego je potrebno. Nakon svake grupe prostor se dezinficira. Obavezno je pranje ruku uz propisani socijalni razmak u blagovaonici ili toaletnim prostorijama.

1. Izlazak iz škole – razredna nastava izlazi na sporedna (bočna) vrata, a predmetna kod izlaska iz učionice stavlja maske koje koristi i kod promjene obuće. Papuče se ostavljaju pred učionicom.

Raspored sati učenici će dobiti od razrednika u ponedjeljak. Vozni red će do kraja tjedna biti objavljen na stranicama škole, čekamo samo potvrdu prijevoznika.

Molim vas, poštovani roditelji, da nam u ovome trenutku budete čvrsti oslonac, da razgovarate s djecom o važnosti pridržavanja svih uputa i preporuka. Isto vas tako molim da svako dijete ima svoju masku. Obećano je da će djeca od strane Krapinsko-zagorske županije dobiti perive maske, ali siguran sam kako nam je sigurnost na prvom mjestu i da vam nije problem osigurati masku za svoje dijete.

Podržite nas u nastojanjima da vašoj djeci, a našim učenicima omogućite što uspješniji i sigurniji boravak u školi.

Ravnatelj Dražen Gerić