Odabrani udžbenici za školsku godinu 2020./2021.

« Listopad 2020 »

TISKAN 6. BROJ VRTULJAKA
Autor: Ivanka Švaljek, 9. 1. 2020.

Krajem godine iz tiska je izašao 6. broj našeg školskog lista ''Vrtuljci''.

Projekt izrade školskog lista uspješno se realizira već šestu godinu zaredom, pod koordinacijom stručne suradnice knjižničarke Jasenke Marmilić, a rezultat je 6. broj školskog lista ''Vrtuljci''. I ove godine list je tiskan uz potporu tiskare Radin print i gđe Andreje Gotlin koja je velikodušno poklonila besplatno tiskanje dvjestotinjak primjeraka ''Vrtuljaka''. Zahvaljujem gospođi Gotlin kao i gospođi Mileni Veseljak koja je dogovorila tiskanje lista.

Svi učenici i zaposlenici dobivaju svoj besplatni primjerak ''Vrtuljaka'' koje smo ove godine posvetili našim uspjesima na natjecanjima. Stoga naslovnicu krase učenica Ana Šemnički i učiteljica Tatjana Hršak koje su bile 2019. godine na Državnom natjecanju iz matematike u Poreču. Tu su i ostala važna postignuća naših učenika na natjecanjima i natječajima. U ovom broju ''Vrtuljaka'' dajemo pregled najvažnijih događanja u šk. god. 2018./19., kulturnih priredbi koje smo održali, gostiju koje smo ugostili, terenskih nastava koje smo odradili, projekata koje smo provodili. Posebno izdvajamo intervjue s gđom Dragicom Ferjanić, tajnicom škole, u povodu njenog objavljivanja zbirke pjesama ''Zarošeni obloki'' te s profesorom Ivanom Tuđom koji je neko vrijeme radio u našoj školi kao učitelj likovne kulture i postavio izložbu svojih radova u školi. Tu su i likovni i literarni radovi naših učenika te stranice posvećene Učeničkoj zadruzi. Svojim sadržajem ''Vrtuljci'' pokazuju da je naša škola zaista ''škola za život'', bogata događanjima i marljivim učenicima koje odgajamo za budućnost.

Od ove školske godine radu na izradi ''Vrtuljaka'' prionut će članovi Novinarske skupine Vrtuljci tako da se nadamo da će 7. broj lista biti rezultat isključivo rada učenika.

Jasenka Marmilić, urednica ''Vrtuljaka'