« Veljača 2020 »

Radionice u OŠ Hajdina
Autor: Ivanka Švaljek, 18. 11. 2019.

Njegujući prijateljstvo naše škole s osnovnom školom iz Hajdine i ove smo godine sudjelovali u radionicama u kojima se naši učenici bolje upoznaju, uče i igraju se zajedno.

U srijedu, 13. studenog učenici naše škole krenuli su put Slovenije, u posjet OŠ Hajdina. Naši dragi prijatelji pripremili su pregršt radionica na kojima su sudjelovali učenici obiju škola. Učenici su bili podijeljeni u 10 skupina: matematika i informatika, engleski jezik, slovenski i hrvatski jezik, ples, umjetnički odgoj, povijest i geografija, glazbeni odgoj, sportski odgoj, tehnička kultura te kućni poslovi. Učenike su po dolasku u školu s veseljem dočekali učenici OŠ Hajdina s kojima su ručali te se nakon ručka podijelili u skupine. Radionice su vodili učitelji domaćini i učitelji naše škole. Na radionicama su učenici naučili kako napraviti animirane filmove, kako programirati robota, naučili su neke nove slovenske riječi, ispeći fina peciva od jabuke i još mnogo toga. Nakon radionica sve su skupine predstavile svoje radionice u sportskoj dvorani. Suradnja s učenicima u Sloveniji uvijek nam donese brojna iskustva, znanja, ali i prijateljstva. Zahvaljujemo se domaćinima na gostoprimstvu i prekrasnom danu te jedva čekamo da i mi ugostimo njih! Za nas prijateljstvo nema granica!

Fotogalerija: Radionice u OŠ Hajdina

Novinarska skupina Vrtuljci