DAN ŠKOLE PROSLAVLJEN UZ KAZALIŠNE PREDSTAVE

Ove smo godine Dan škole odlučili proslaviti u društvu s glumcima Teatra Tirena koji su 18. listopada održali dvije predstave: ''Zamisli'' za učenike razredne nastave te ''U mojoj glavi'' za učenike predmetne nastave.

''Zamisli'' je nova predstava Teatra Tirena koja se bavi razvijanjem dječje mašte i kreativnosti. Kroz dječju igru, glumci su pokazali da je sve što nas okružuje rezultat nečijeg maštanja. Također su ukazali na problem odrastanja uz tehnologiju koja sve više udaljava djecu od mašte. Kroz predstavu učenici su osvijestili razne načine na koje mogu maštati, ohrabreni su da misle svojom glavom i usude se biti drugačiji. Uz glumce Davora Kovača i Veroniku Mach, učenici su se uvjerili da za maštanje nije potrebno ništa osim malo vremena i već smo u svijetu superjunaka i supermoći.

Učenici predmetne nastave pogledali su predstavu ''U mojoj glavi'' koja se bavi mentalnim zdravljem. Priča je to o dvoje tinejdžera, Borni i Vanji, koji prolaze različite napete situacije, od odabira prave srednje škole do zahtjevnih sportskih treninga i težnje za školskim uspjehom. Oboje se počinju osjećati loše, pod pritiskom su i razviju depresiju i tjeskobu. Glavna je poruka predstave kako se depresija može prevenirati te se važno obratiti za pomoć. Glumci Andrej Kopčok i Marijana Matoković prenijeli su učenicima vrlo snažne poruke o važnosti mentalnog zdravlja.

Za realizaciju obiju predstava zaslužan je gospodin Darko Horvat koji se brinuo o tehničkoj podršci i glazbi. Učenici su uživali u predstavama, razvijali ljubav prema dramskoj umjetnosti te proslavili Dan škole obogaćeni novim doživljajem.

Fotogalerija: DAN ŠKOLE PROSLAVLJEN UZ KAZALIŠNE PREDSTAVE

Jasenka Marmilić

objavio: Ivanka Švaljek   datum: 23. 10. 2019.

« Prosinac 2019 »