« Srpanj 2020 »

Terenska nastava u Varaždinu
Autor: Ivanka Švaljek, 7. 10. 2019.

Učenici petih i šestih razreda naše škole proveli su četvrtak 3. listopada 2019. godine na terenskoj nastavi u Varaždinu.

U rano jesensko jutro zaputili su se autobusom preko Veternice, Lepoglave i Ivanca prema svojem odredištu.

Po dolasku u Varaždin krenuli su prema gradskoj jezgri gdje su posjetili i razgledali kulturnopovijesni i entomološki odjel Gradskog muzeja. Uz stručno vodstvo upoznali su se s poviješću grada, te imali prilike saznati kako su živjeli ljudi stoljećima prije nas.
Posebno je zanimljivo bilo na entomološkom odjelu gdje su imali prilike vidjeti gotovo sve poznate pripadnike "svijeta kukaca" našeg podneblja.
Nakon toga prošetali su gradskom jezgrom, a da bi šetnja bila ugodnija pobrinule su se i tople zrake sunca koje su provirivale kroz oblake. Razgledali su gradske palače i katedralu Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo.
Nakon razgledavanja uslijedilo je slobodno vrijeme za ručak i odmor kojeg su neki učenici iskoristili da s dijelom učitelja posjete popularni restoran McDonald's. Na kraju dana razgledali su nadaleko poznato varaždinsko groblje te se puni dojmova autobusom zaputili prema Radoboju.

Fotogalerija: Terenska nastava u Varaždinu

Voditelj terenske nastave Dražen Gerić