« Srpanj 2020 »

DJEČJI DAN U KRAPINI
Autor: Ivanka Švaljek, 16. 9. 2019.

U  četvrtak, 12.9. , za trajanja Tjedna kajkavske kulture učenici razredne nastave posjetili su Krapinu.

Uživali su razgledajući  krapinske muzeje, galeriju,crkve, samostan, parkove i druge znamenitosti.  Učenici prvih i drugih razreda pod vodstvom ljubaznih teta knjižničarki upoznali su prostore i djelatnost Gradske knjižnice, osobito dječjeg odjela, gdje je za njih bilo pripremljeno i čitanje priče.

Učenici četvrtih razreda posjetili su franjevački samostan gdje ih se posebno dojmila zbirka starih i rijetkih knjiga koje se rijetko mogu naći u svijetu.Posebno je znamenita najmanja biblija na svijetu koja se može čitati samo uz pomoć povećala.U Galeriji grada Krapine je stalna postava slika poznatih umjetnika,zbirka uskršnjih jaja i maski koje su rađene različitim tehnikama.

Treći razredi posjetili su Muzej neandertalaca u Krapini i jezero Dolac koji je veoma zanimljiv jer osim jezera ima zanimljivosti o životu neandertalaca,te vremeplov u obliku tobogana.

Osobito zanimljivo i kreativno bilo je u Parku Matice hrvatske gdje su učenici sudjelovali u zabavnim i edukativnim radionacama koje su za njih pripremili članovi DND Krapina.

Iako se ova terenska nastava za učenike RN u našoj školi održava već niz godina, ovu ćemo posebno pamtiti  i po ugodnom i sunčanom vremenu.

Fotogalerija: DJEČJI DAN U KRAPINI

Učiteljice Milena Horvat i Vesna Horvat