Financijska pismenost - „Europski kviz o novcu“

„Europski kviz o novcu“ kojeg Hrvatska udruga banaka (HUB) organizira u suradnji sa Štedopisom, Institutom za financijsko obrazovanje te uz pozitivnu ocjenu Agencije za odgoj i obrazovanje uoči Europskog tjedna novca, privukao je čak 287 prijava iz 146 osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj.

Kviz je namijenjen za djecu od 13 do 15 godina, a natjecanje se održalo putem internetske veze i Youtube kanala na poznatoj Kahoot! Platformi su u petak, 16. ožujka 2018. iz naše škole pristupila dva tima; učenici 7.a razreda pod vodstvom učiteljice kemije Maje Potočki te učenici 8.b razreda pod vodstvom učiteljice informatike Ivanke Švaljek.

Cilj ovog projekta je podizanje financijske pismenosti djece i mladih diljem Europe, a koordinira ga Europska bankovna federacija. U isto vrijeme u natjecanju su sudjelovali mladi iz Albanije, Austrije, Belgije, Bugarske, Crne Gore, Češke, Estonije, Finske, Francuske, Grčke, Mađarske, Njemačke, Islanda, Irske, Italije, Latvije, Litve, Liechtensteina, Luksemburga, Nizozemske, Norveške, Poljske, Portugala, Srbije, Slovačke, Slovenije, Španjolske, Švedske te Ujedinjenog Kraljevstva.

Financijsko obrazovanje mladih izuzetno je bitno za budućnost Europe pa stoga možemo izraziti zadovoljstvo što je i naša škola prepoznala ovaj projekt koji uz zabavu nudi obrazovanje premalo zastupljeno u školama. „Cilj je potaknuti mlade da istražuju i uče i van okvira nastavnih programa“, rekao je direktor Hrvatske udruge banaka, Zdenko Adrović.

Fotogalerija: Financijska pismenost

Učiteljice Maja Potočki i Ivanka Švaljek

objavio: Ivanka Švaljek   datum: 16. 3. 2018.

« Prosinac 2018 »