Glazbeno – poetski recital ''Večer ljubavi''

Povodom obilježavanja Dana zaljubljenih i ove je godine održan glazbeno- poetski recital ''Večer ljubavi'' u kojem su sudjelovali učenici naše škole.

Danu u kojem je sve bilo posvećeno ljubavi i njezinoj snazi posvetili smo pregršt ljubavnih stihova i nota. Nakon uvodnih riječi naših voditelja, Petre i Ivana, slijedio je prigodni program koji su recitacijom otvorili učenici 3.a razreda. Učenici viših razreda izgovarali su ljubavne stihove Dragutina Tadijanovića, Dobriše Cesarića, Paje Kanižaja i drugih velikih pjesnika. Folklorna nas je skupina oduševila plesovima koje su izveli u narodnim nošnjama. Ovu su valentinovsku večer svojim glazbenim točkama upotpunili Veronika Pospiš, Matija Cigula, Martin Ranogajec i Teo Macan.

Nakon recitala slijedilo je proglašenje pobjednika školskog literarnog i foto natječaja ''Ljubav u nama'' koji se tradicionalno raspisuje u našoj školi. Među mnoštvom radova inspiriranih ljubavlju prosudbena je komisija odabrala one najbolje. Nagrade za najbolje fotografije dobili su Nika Horvat i učenici 2. razreda. Pohvaljen je literarni rad Dorijana Rihtara. Treću nagradu dobila je Ena Vuzem, dok je drugo mjesto zauzeo Max Tušek. Najboljim je proglašen literarni rad Melani Macan.

Večer ljubavi završili smo igrokazom koji je pripremila dramska skupina. Ljubavnim stihovima, plesom, notama i razigranim igrokazom učenici naše škole još su jednom podsjetili prepuno predvorje naše škole kako je ljubav vrijedna slavljenja. Zadovoljna i nasmijana lice publike poticaj su nam da i sljedeće godine zajedno proslavimo Dan zaljubljenih.

Fotogalerija: Glazbeno – poetski recital ''Večer ljubavi''

Učiteljica Leonarda Vorih

objavio: Ivanka Švaljek   datum: 19. 2. 2018.

« Lipanj 2018 »