Posjet školi Hajdina

17. 11. 2017. godine posjetili smo školu Hajdina.

Oko 11 sati krenuli smo iz Radoboja. U OŠ Hajdina dočekala nas je njihova ravnateljica te smo zajedno krenuli prema Ptuju. Najprije smo otišli do jednog od najljepših dvoraca koje smo ikada vidjeli, te ga detaljno razgledali uz stručnu pratnju. Nakon toga smo se na glavnom trgu susreli s učenicima i učiteljima iz OŠ Hajdina. Njihov učitelj povijesti puno nam je toga ispričao o Ptuju, njegovoj povijesti i znamenitostima. Prošetali smo Ptujem i svi zajedno otišli do trga sv. Florijana, gdje se nalazi i Općina Ptuj i do crkve. Saznali smo da je crkva neko vrijeme bila pošta, te je tek prije nekoliko godina renovirana i ponovno pretvorena u crkvu. Nakon razgledavanja grada autobusom smo se vratili u OŠ Hajdina, gdje smo ručali i podružili se s prijateljima iz Slovenije. Oko 17.30 sati puni dojmova vratili smo se svojim kućama.

Gabrijela Florjan, 7.a

Bilo mi je vrlo zanimljivo. Kad smo stigli u Ptuj, vidjeli smo prekrasan dvorac muzej u kojemu su brojni nalazi. Najviše su me se dojmila glazbala, a na jednom od tih starih klavira sam i svirao. U Hajdini je hrana bila odlična i jako ukusna.

Dominik Pažameta, 5. a

Bilo mi je jako zanimljivo, pogotovo u muzeju. Grad Ptuj mi se jako sviđa. U Hajdini mi se zaista svidio način na koji učenici sami uzimaju hranu u kantini, a i sam je hrana bila ukusna. Čitav mi se put svidio i želio bih opet ići.

Fran Šalković, 5. a

U Ptuju mi je bilo lijepo i zanimljivo. Najviše me zadivio srednjovjekovni muzej. Voditeljica u muzeju je sve lijepo objasnila i mogli smo dobro razumjeti. U OŠ Hajdina hrana je bila ukusna, a druženje sa slovenskim učenicima prekratko. Čitavo mi se putovanje svidjelo i rado bih ga ponovio.

Niko Kovač-Goda, 5. a

Meni je bilo jako lijepo. Slovenija ima prelijep muzej u Ptuju. Bogat je i raskošan, ima velike prostorije pune zanimljivih izložaka, a vodič Mojmir lijepo je govorio i sve smo ga razumjeli. U školi Hajdina družila sam se s Metkom, Enom, Linom i fotoaparatom. Bilo je prelijepo! Također, hrana je u školi bila odlična. Željela bih ponoviti ovaj izlet.

Anamarija Krleža, 7. a

Jako mi se svidio Ptuj, a pogotovo muzej. Bio je jako interesantan i velik, s mnogim zanimljivostima iz povijesti. Sve smo fotografirali za Novinarsku skupinu i družili se s učenicima iz OŠ Hajdina. Najviše sam se družila s Metkom, mojom najboljom prijateljicom iz Hajdine, koju sam upoznala na prvoj zajedničkoj jezično-umjetničkoj radionici u Radoboju.

Ena Vuzem, 7. a

Svidio mi se izlet u Ptuj. Upoznao sam mnogo novih prijatelja i prijateljica. Svidio mi se sistem u školskoj kantini u OŠ Hajdina. Bilo me je pomalo strah jer sam imao priliku svirati na 300 godina starom klaviru u muzeju. Ovaj je izlet bio jako zanimljiv i rado bih i sljedeće godine išao na druženje s OŠ Hajdina.

Krunoslav Roginić, 7. A

Svidio mi se muzej i smatram da su eksponati u njemu vrlo zanimljivi. U OŠ Hajdina sam se družila sa svojim slovenskim prijateljima, bilo nam je lijepo.

Monika Cerovski, 8. b

Dana 17. 11. 2017. neki učenici iz naše škole išli su u Sloveniju, a jedna od njih bila sam i ja. Išli smo u grad Ptuj. Posjetili smo dvorac. Tamo nas je vodič vodio kroz puno povijesnih pustolovina. Nakon razgledavanja otišli smo u školu u Hajdinu. Tamo smo se fino najeli i družili se s ostalim učenicima iz Slovenije. Ubrzo smo krenuli kući. Bilo mi je jako žao što je izlet tako brzo završio!

Nina Topolovec, 6.b

Sve mi se jako svidjelo, a posebno dvorac. Učitelji i učenici iz Hajdine jako su nas lijepo dočekali te smo nakon razgleda grada posjetili i njihovu školu. Svima nam je bilo jako lijepo i voljela bih ponoviti ovaj izlet.

Petra Strahinec, 6.a

U Sloveniji mi je bilo mi je jako lijepo i zanimljivo, osobito kad smo bili u dvorcu. Posjetili smo osnovnu školu u Hajdini. Njihova škola je jako lijepa i bilo nam je jako ugodno kod njih. Nadam se da će i oni posjetiti nas.

Karlo Cerovec, 6.a

Fotogalerija: Posjet školi Hajdina

objavio: Ivanka Švaljek   datum: 22. 11. 2017.

« Listopad 2018 »