« Ožujak 2024 »

PJESMA MOJOJ DUŠI
Autor: Ivanka Švaljek, 24. 3. 2017.

21. ožujka u našoj smo školi obilježili 115. obljetnicu rođenja Side Košutić. Već četvrti put pripremili smo recital njenih pjesama koji smo ovaj put nazvali ''Pjesma mojoj duši'' prema istoimenoj Sidinoj pjesmi.

Vođeni željom da što ljepše proslavimo Sidin rođendan, i ove smo joj godine posvetili naš mali program u kojem su se ispreplitale recitacije i Sidine pjesme koje je uglazbila Dubravka Habjanec, učiteljica glazbene kulture. Bljeskove Sidinih vizija objedinili smo odabirom pjesama za dušu posvećenih tuzi, zavičaju, Bogu, razmišljanjima, meditaciji. Knjižničarka Jasenka Marmilić odabrala je pjesme i pripremila program kroz koji nas je vodila stručna suradnica Dubravka Coha Senečić. Sida nas je opet na prvi dan proljeća ugrijala svojim pomalo melankoličnim stihovima. Osim već interpretiranih njenih pjesama, ovaj smo put mogli doživjeti i neke nove emocije kroz rjeđe izvođene pjesme. Svoj doprinos recitalu i ove su godine dale učiteljice i učitelj recitirajući Sidine pjesme. Svoju interpretaciju i doživljaj Sidinih pjesama podijelile su s nama učiteljice Laura Kukovačec, Vesna Horvat, Tamara Poljak i Marijana Ivanković Škrinjar te učitelj Ivan Kovačević. Recitatori su nas proveli kroz četiri tematska bloka s pjesmama posvećenima ljubavi prema prirodi, zavičaju, duhovnosti i Bogu. Na kraju svakog bloka slušali smo uglazbljene Sidine pjesme u izvedbi zbora Vrijeskice.

Vrijednost Sidinih djela prepoznajemo i iščitavamo iz godine u godinu, slaveći našim recitalom Sidin rođendan i odajući joj tako zahvalnost za plemenitost, utjehu, dobrotu i ljubav koju unosi u naše duše svojim stihovima.

Fotogalerija: PJESMA MOJOJ DUŠI

Jasenka Marmilić