BOŽIĆNI KONCERT
Autor: Ivanka Švaljek, 22. 12. 2016.

20. prosinca u našoj školi održan je jubilarni 5. po redu božićni koncert koji nas je uveo u božićno vrijeme radosti, mira i ljubavi.

Uz zvuke božićnih pjesama okupljeni učenici, učitelji, mještani i gosti uživali su u bogatom programu kojeg je osmislila profesorica Dubravka Habjanec. Kao i prethodnih godina, na koncertu su svoje glazbeno umijeće podijelili razni vokalni izvođači, a publika je mogla uživati i u nekoliko plesnih izvedbi.

Učenici Ana Broz i Andrija Mikša na početku koncerta podsjetili su okupljene na važnost Božića te zaželjeli svima sretne blagdane i uživanje u koncertu. Najprije su nastupili najmlađi članovi školskog zbora pjesmama ''Svim na zemlji'' i ''Rudolf crvenog nosa''. Pjesmu ''Radujte se narodi'' zatim su zajedno izvele Laura Ferk Jambrek i Ana Šemnički, učenice 4. razreda. Prekrasnom solo izvedbom pjesme ''U to vrijeme godišta'' iznenadila je učenica Lorena Gotlin. Uz pratnju Velikog pjevačkog zbora škole nastupila je Anamarija Krleža otpjevavši pjesmu ''Kyrie Eleison'', a zatim je zbor izveo vesele ''Rock zvončiće''. Svima poznatu pjesmu ''Bijeli Božić'' otpjevala je Lana Pavić uz pratnju Tomislava Pavića. Zatim su svojim nastupom oduševili Darija Rukav i Matija Kovačec, otplesavši engleski i bečki valcer. I ove smo godine na koncertu ugostili obitelj Pažameta. Dominik je izveo pjesmu ''Veselje ti navješćujem'', Lorena ''Božić dolazi'', a gospođa Valentina i gospodin Dražen ''Tihu noć''. Djevojački zbor Gimnazije Krapina gostovao je po prvi put na našem koncertu. Djevojke su izvele pjesme ''Bregi, bregi'', ''Iznad naših poljana'' i ''Have yourself a merry little Christmas''. Na samom kraju prvog dijela koncerta nastupale su posebne gošće – učiteljice iz OŠ Hajdina s kojom naša škola ostvaruje suradnju. Uz pratnju svog voditelja, gošće su izvele pjesme ''Tih večer'', ''Rockin around the christmas tree'' i ''You raise me up''.

Ravnateljica škole, gđa Milena Veseljak, zahvalila se na kraju koncerta svim izvođačima te uputila božićnu čestitku okupljenima. Najavila je i nastup Radobojskih mažoretkinja kojim je uz vesele ritmove završen koncert. Nadamo se da ćemo se i iduće godine okupiti kako bi uživali u glazbi i posebnom božićnom ozračju.

Fotogalerija: Božićni koncert

Jasenka Marmilić