Odabrani udžbenici za školsku godinu 2020./2021.

« Rujan 2020 »

MEĐUNARODNI DAN DARIVANJA KNJIGOM
Autor: Ivanka Švaljek, 17. 2. 2020.

Završnicu akcije ''Čitam, dam, sretan sam. Svoju knjigu daruj, tuđe srce obraduj'', koju smo provodili proteklih nekoliko tjedana, upriličili smo 14. veljače na Međunarodni dan darivanja knjigom.

U akciji je sudjelovalo jedanaestero učenika predmetne nastave te učenici 3.b i 4.b Područnog odjela Jazvine. Zadatak je bio pokazati ljubav prema knjizi i čitanju tako što će prijatelju iz razreda odabrati posebnu knjigu, napisati posvetu i izraditi straničnik. Učenici u Jazvinama proveli su svoju svečanost tijekom dana, dok su učenici predmetne nastave došli u knjižnicu sa zamotanim knjigama i nestrpljivo čekali darivanje. Nakon razmjene, slijedilo je odmatanje i zavirivanje u knjige koje su dobili na poklon. Nekoliko učenika podijelilo je s nama i posvete iz knjiga. Učenici su poklanjali lektiru, stripove i knjige popularno-znanstvenog sadržaja. Posvete i straničnici sigurno će biti dio lijepe uspomene i ugodni pratitelji uz čitanje. Zahvaljujem svim učenicima, učiteljicama i roditeljima koji su se uključili u akciju i tako pokazali da potiču ljubav prema knjizi i čitanju!

Fotogalerija: MEĐUNARODNI DAN DARIVANJA KNJIGOM

Jasenka Marmilić