Odabrani udžbenici za školsku godinu 2020./2021.

« Rujan 2020 »

''ČITAM, DAM, SRETAN SAM''
Autor: Ivanka Švaljek, 28. 1. 2020.

Dragi učenici i roditelji, povodom obilježavanja Međunarodnog dana darivanja knjigom, 14. 2. predlažemo vam da se uključite u akciju ''Čitam, dam, sretan sam. Svoju knjigu daruj, tuđe srce obraduj!''

Naime, ove smo godine odlučili proslaviti Valentinovo na malo drugačiji način - promicanjem ljubavi prema knjizi i čitanju.

Cilj nam je da se svi učenici uključe u ovu akciju tako što će uz podršku roditelja pronaći kod kuće knjigu koju su pročitali i žele je darovati ili kupe primjerenu knjigu koju će darovati učeniku iz razreda.

U razredu ćemo nakon što vidimo koji je odaziv učenika, provesti tajno izvlačenje imena za poklanjanje knjige. U knjigu koju učenik želi pokloniti napisat će posvetu osobi kojoj je knjiga namijenjena (lijepi citati o knjizi i čitanju, poruka i slično). Izradit će i označivač stranica (tzv. bookmarker) na način koji želi te ga priložiti knjizi. Na kraju knjigu treba zamotati u neproziran papir i donijeti u školu na samo Valentinovo 14. veljače kada ćemo upriličiti darivanje knjigom.

Sudjelovanje u akciji je dobrovoljno, a potrebno je odabrati knjige koje su primjerene uzrastu učenika (za lektiru ili slobodno čitanje).

Uključivanjem u ovu akciju potičete ljubav prema knjizi i čitanju!

Jasenka Marmilić