« Veljača 2020 »

NAŠA MALA KNJIŽNICA
Autor: Ivanka Švaljek, 8. 11. 2019.

Ove školske godine opet smo se uključili su projekt Naša mala knjižnica, koji provodimo u suradnji s izdavačkom kućom Ibis grafika.

Učenici 4.a razreda, njihova učiteljica Karmen Martinić i knjižničarka Jasenka Marmilić, zajedno će čitati pristigle knjige, rješavati zadatke u kreativnim knjižicama i sudjelovati u ostalim aktivnostima predviđenima projektom, poput razmjene knjižnih junaka, pisma iznenađenja, izrade najčitateljskijeg kutića ili izrade čitateljskog vlakića. Za početak smo prolistali knjige i upoznali se s pravilima projekta.

Osnovni cilj projekta Naša mala knjižnica je poticanje kritičkog čitanja među djecom te uz veće promotivne aktivnosti bolje predstaviti autore i povećati interes za njihove knjige te povećati publiku i stvoriti kritičke čitatelje. Naša mala knjižnica je međunarodni projekt koji okuplja šest europskih država koje predstavljaju svoje ponajbolje autore kako bi povećali interes za njihove knjige, te stvorili kritičke čitatelje, odnosno potaknuli čitanje među mladima. Projekt uključuje objavljivanje šest knjiga nagrađivanih autora iz Slovenije, Litve i Hrvatske, koje su namijenjene djeci u dobi od 8 do 11 godina. U Hrvatskoj knjige objavljuje izdavačka kuća Ibis grafika s kojom se i surađuje u provođenju projekta.

Fotogalerija: NAŠA MALA KNJIŽNICA

Jasenka Marmilić