« Srpanj 2020 »

JUMICAR-PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM PROMETU
Autor: Ivanka Švaljek, 21. 9. 2019.

Učenici drugih razreda naše osnovne škole dana 19. rujna 2019. prisustvovali su edukaciji o sigurnosti u cestovnom prometu u OŠ Gornje Jesenje.

Jumicar jest program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu. Učenici su na početku programa prošli teorijski dio o prometnim pravilima kao pješaci ili biciklisti. U praktičnom djelu učenici su bili vozači malih automobila i tako primijenili stečeno znanje - važnost poštivanja prometnih znakova, koliko je važan sigurnosni pojas, kako postupiti kada pješaci prelaze cestu, kako postupiti u slučaju nailaska divljih životinja…

Naši mali polaznici uživali su za volanom te im je vožnja trajala prekratko. Svi učenici uspješno su položili program te će im biti poslane zaslužene dozvole za vožnju.

Predstavnici DVD-a Gornje Jesenje uključili su se u program te pobrinuli da učenicima pokažu čime se bave vatrogasci i kako postupiti u slučaju požara. Predstavnici policijske postaje dozvolili su učenicima signalna upravljanja njihovim službenim vozilima (policijski automobil i motor). Predstavnice iz Gradskog društva Crvenog križa Krapina učile su djecu osnovama prve pomoći.

Učenici su ovim programom i isplaniranim aktivnostima obogatili svoje znanje i uživali u vožnji malih auta.

Fotogalerija: JUMICAR

učiteljica Tamara Poljak