BOŽIĆNI KONCERT
Autor: Ivanka Švaljek, 12. 1. 2018.

19. prosinca u našoj školi održan je božićni koncert kojim već tradicionalno slavimo vrijeme radosti, mira i ljubavi.

Izvođači su kao i proteklih godina bili učenici naše škole koji čine mali i veliki pjevački zbor te brojni gosti. Program koncerta osmislila je profesorica Dubravka Habjanec koja je ujedno i pripremila većinu izvođača za nastup. Koncert je kao i svake godine poklon naše škole svim mještanima Radoboja, učenicima i djelatnicima škole, kao i svima koji su došli uživati u glazbi.

Nakon pozdrava naše ravnateljice, gđe Milene Veseljak, koncert su otvorili članovi velikog i malog pjevačkog zbora veselim ''Rock zvončićima''. Uz lijepu koreografiju, zbor je izveo i popularnog ''Rudlofa crvenog nosa'' te ''pjesmu ''Djed Mraz stiže u naš grad''. Solo izvedbom uz pratnju zbora istaknula se Anamarija Krleža, učenica 7. razreda. Slijedio je nastup gostiju iz Đurmanca: Ivona Pavić, učenica 1. razreda uz pratnju Tomislava Pavića izvela je pjesmu ''Pahuljice padajte'', a zatim je Lana Pavić, učenica 5. razreda otpjevala ''Kakav prekrasan svijet''. ''Sretan Božić svakome'' poželio je veliki pjevački zbor, nakon čega je publika mogla uživati u nastupu Lorene Gotlin, učenice 7. razreda koja je najprije izvela nježnu ''Tihu noć'', a zatim i nekoliko popularnih pjesma uz pratnju Damira Gotlina. Slijedio je nastup obitelji Pažameta. Dominik, učenik 5. razreda oduševio je sviranjem i pjevanjem, dok je njegova sestra Lorena, učenica 2. razreda srednje škole, otpjevala ''Bijeli Božić''. Valentina i Dražen Pažameta izveli su nekoliko božićnih pjesama. Koncert su svojim nastupom okrunili gosti iz Slovenije: ženski pjevački zbor iz Hajdine počastio nas je s nekoliko prigodnih pjesama.

Ravnateljica škole zahvalila se na kraju koncerta svim izvođačima te uputila božićnu čestitku okupljenima uz želju da nas i iduće godine okupiti isti povod – uživanje u glazbi i radost Božića.

Fotogalerija: BOŽIĆNI KONCERT

Jasenka Marmilić